Grafika

Pakiety wykończeniowe – czy warto z nich korzystać? Odpowiadamy!

Jesteś tu:

Pakiety wykończeniowe – czy warto z nich korzystać? Odpowiadamy!

Osoby, które remontują dom lub planują nabycie mieszkania w stanie deweloperskim, z pewnością spotkały się z terminem „pakiety wykończeniowe”. W poniższym artykule chcielibyśmy nakreślić, co oznacza wspomniany termin, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania oraz co zawiera usługa „pakietów wykończeniowych”.

Czym są pakiety wykończeniowe?

Pakiety wykończeniowe to kompleksowe oferty, które obejmują różnorodne elementy wykończeniowe wnętrza domu. Mogą one zawierać usługi związane z opracowaniem projektu wnętrz mieszkania lub domu, wyborem materiałów, znalezieniem ekipy remontowej oraz realizacją projektu. W zależności od dostawcy pakiety mogą różnić się zakresem i szczegółami oferty, ale zazwyczaj mają na celu zaoferowanie Klientowi kompletnego rozwiązania, eliminując konieczność samodzielnego poszukiwania wykonawców i koordynacji prac.

W Gama Design pakiety wykończeniowe obejmują m.in.: 

  • designerski projekt aranżacji wnętrz, 
  • dostawę materiałów wykończeniowych wysokiej jakości,
  • dostawę mebli wykonanych na wymiar,
  • własną profesjonalną ekipę wykończeniową,
  • koordynację i nadzór nad postępami prac. 

Więcej dowiesz się o naszych programach „pod klucz” w zakładce Programy pod klucz

Zalety korzystania z pakietów wykończeniowych

Oszczędność czasu i wysiłku. Wybierając pakiet wykończeniowy, unikasz konieczności poszukiwania różnych specjalistów do wykonania poszczególnych prac. Wszystko jest zorganizowane w jednym miejscu, co oszczędza cenny czas i redukuje stres związany z organizacją prac.

Jednolity styl. Dostawcy pakietów często współpracują z projektantami wnętrz, co pozwala na stworzenie spójnego i estetycznego wykończenia domu. To ważne, jeśli zależy Ci na jednolitym stylu we wszystkich pomieszczeniach.

Gwarancja jakości. Większość firm oferujących pakiety wykończeniowe współpracuje z doświadczonymi specjalistami, co skutkuje lepszą jakością wykończenia w porównaniu do samodzielnego wynajmowania wykonawców.

Finansowa klarowność. Pakiety wykończeniowe często oparte są na ustalonym z góry budżecie, co pomaga w lepszym zarządzaniu finansami. Nie musisz obawiać się ukrytych kosztów czy niespodziewanych podwyżek cen.

Co ważne, przy łączeniu dostawy, materiałów i usługi realizacji prac, Klient za wymienione elementy płaci podatek w wysokości 8% VAT, co daje oszczędność w wysokości 15% (przy oddzielnym zakupie materiałów i usługi wykończeniowej VAT wynosi 23%).

Czy pakiety wykończeniowe mają wady?

Pakiety wykończeniowe są przede wszystkim wygodnym wyborem, który gwarantuje kompleksowe wykończenie wnętrz zgodne z uzgodnionym projektem i oczekiwaniami Klienta. Warto jednak pamiętać, że korzystając z usługi mamy ograniczony wpływ na styl, w jakim zostanie zaaranżowane mieszkanie, co może być problemem dla niektórych osób. Pamiętaj jednak, że po realizacji projektu przez firmę, zawsze możesz wprowadzać drobne zmiany. 

Czy warto korzystać z pakietów wykończeniowych?

Decyzja o skorzystaniu z pakietu wykończeniowego zależy głównie od indywidualnych preferencji i potrzeb inwestora. Warto jednak rozważyć tę opcję, jeśli zależy Ci na czasie, jednolitym stylu i pewności co do jakości wykonania prac. Dla osób, które nie mają doświadczenia w organizacji prac wykończeniowych, pakiet może stanowić wygodne i kompleksowe rozwiązanie.

Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniego dostawcy jest kluczowy. Przed podjęciem decyzji zaleca się dokładne zapoznanie się z ofertą, sprawdzenie referencji oraz ewentualne negocjacje warunków. Zawsze też warto porównać oferty różnych firm, aby wybrać tę, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Gama Design, czyli wykończenia wnętrz w Warszawie

Gama Design to renomowana firma wykończeniowa, specjalizująca się w kompleksowych usługach aranżacyjnych dla mieszkań i domów w Warszawie. Od chwili swojego powstania firma zyskała reputację jako ekspert w dziedzinie projektowania wnętrz i precyzyjnego wykonawstwa, oferując Klientom pakiety wykończeniowe "pod klucz".

Wyróżniamy się profesjonalnym podejściem do każdego projektu. Zespół doświadczonych projektantów i rzemieślników skupia się na zrozumieniu unikalnych potrzeb każdego Klienta. Indywidualne konsultacje pozwalają dostosować ofertę do oczekiwań, preferencji estetycznych oraz funkcjonalnych wymagań, co sprawia, że każde wykończenie staje się wyjątkowe i dopasowane do charakteru przestrzeni.

Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami w designie wnętrz oraz technologią wykończeniową. Dzięki temu nasza firma może proponować Klientom innowacyjne rozwiązania, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Wykorzystywane materiały i techniki wykonawcze odpowiadają najwyższym standardom, co gwarantuje trwałość i satysfakcję z efektów końcowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!