Grafika

Nowe trendy wnętrzarskie — czyli co teraz jest na topie.

Jesteś tu:

 

Nowe trendy wnętrzarskie — czyli co teraz jest na topie.

Branża wnętrzarska to intensywnie rozwijająca się przestrzeń. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ na bieżąco nasze gusta ulegają zmianom. Z pewnych estetyk wyrastamy i potrzebujemy powiewu świeżego powietrza. Coraz częściej inspirujemy się otaczającym światem oraz popkulturą, wplatając do naszych domów jej akcenty. Aby trzymać rękę na pulsie, przychodzimy do was z odświeżonym wpisem, dzięki któremu dowiecie się co nowego w świecie designu.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie

  • Barbiecore

Istne różowe szaleństwo i imitacja bajkowego domku dla lalek. W ostatnim czasie świat oszalał na punkcie filmu „Barbie”, w którym główną rolę odegrała słynna Margot Robbie. Premiera filmu, minionego lata, tchnęła powiew różu w wielu dziedzinach i nie ominęła wnętrz. Styl ten ma na celu wprowadzenie elementów z domu dla lalek, jednak w większej skali. Ważną rolę odgrywają w nim kolory, przede wszystkim róż. Jednak różowy to nie wszystko, często spotyka się elementy mocno kontrastujące jak czerń i biel, a także metaliczne błyskotki. Połączenia te stanowią imitację luksusu i przepychu, w połączeniu z klimatem glamour. Od tej estetyki nie odbiegają meble czy dodatki. Zazwyczaj bogato zdobione , obszerne i pikowane kanapy i fotele oraz poduszki i zasłony w falbanami i koronkami. W domku dla lalek nie może zabraknąć pięknych kwiatów i roślin, zdobiących stoły czy półki. Jednak w jaki sposób zaczerpnąć inspiracji w rozsądny sposób, aby nasze wnętrze nie znudziło nas razem z przemijająca modą? Można postawić na akcenty, które wprowadzą nawiązanie, jednak nie zdominują całego wnętrza. Mogą to być zasłony, poduszki lub ozdobna pościel z fragmentami słynnego różu. Te elementy można zawsze z łatwością wymienić, gdy przestaną cieszyć nasze oko i ponownie odmienić charakter przestrzeni.

  • Urban Jungle

Styl, który stawia na kontakt z natura i wszechogarniającą, bujną zielenią. Wprowadzenie większej ilości żywych kwiatów i krzewów stworzy oazę w naszym domu, której obecnie coraz bardziej brakuje a miastach i na ulicach. Stawia on na duże rośliny doniczkowe, palmy, fikusy czy epifity. Pięknym akcentem są również rośliny pnące takie jak bluszcze, urozmaicające przestrzenie, wcześniej niezagospodarowane. Jednak styl urban jungle to nie tylko roślinność, ale także wykorzystywane surowce. Kluczową rolę odgrywają naturalne materiały, takie jak drewno, rattan i juta, które podkreślają ekologiczny i organiczny charakter tego stylu. Meble są zazwyczaj proste i minimalistyczne, często inspirowane retro, co pozwala na harmonijne połączenie z zielonymi akcentami. Kolorystyka wnętrz utrzymana jest w odcieniach zieleni, beżu i brązu, co tworzy spokojną i harmonijną atmosferę. Jeżeli żywe rośliny nie są dla ciebie i nie masz czasu na dbanie o nie, nic straconego. Roślinne akcenty możesz zastąpić tapetami lub dodatkami.

  • New Mediterranean

Styl New Mediterranean to zwrot w stronę tradycyjnego stylu śródziemnomorskiego. Nowoczesna interpretacja tradycyjnej estetyki śródziemnomorskiej, która łączy elegancję i prostotę z ciepłem i komfortem. Wywodzi się z regionów Morza Śródziemnego, takich jak Grecja, Włochy, Hiszpania i Maroko, ale w nowej odsłonie wprowadza współczesne akcenty i minimalistyczne podejście. Wnętrza te wywołują poczucie wewnętrznego spokoju, może dlatego, że przenoszą nas myślami do wakacyjnych chwil spędzanych w sąsiedztwie morza i słońca. Złudnie kojarzony ze stylem Warm Minimalism, jednak odbiegający od niego w subtelny sposób. Mający odzwierciedlać klimat spokoju i śródziemnego luzu korzysta z palet bardziej ziemistych z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi niczym z Greckiego Santorini. Charakterystyczne są dla niego łukowate przejścia, otwarte przestrzenie i duże okna, które wpuszczają dużo naturalnego światła, tworząc poczucie przestronności. Dekoracje obejmują ceramiczne naczynia, rzeźby i mozaiki, które wprowadzają artystyczne i kulturowe akcenty. Nawiązuje on do tradycji regionalnej i w subtelny sposób komponuje ją z nowoczesnością.

  • Avant Basic

Skrajnie inny niż poprzednicy, jednak wyjątkowy i unikalny. Taki właśnie jest styl Avant Basic, który swoje korzenie zapuścił w Social Mediach. Odbiegający od harmonijnych i minimalistycznych form, stawia na geometryczne buzujące kolorami elementy. Jest wyrazem buntu względem minimalizmu i stanowi potencjalny początek ery maksymalizmu. Inspiracje czerpie z lat 70. i 80., artystycznych ruchów, takich jak Memphis Group, który celebrował eklektyzm i zabawę formą. W stylu tym dominują intensywne kolory, takie jak neonowe róże, zielenie, żółcie i niebieskie, które dodają wnętrzom energii i radości. Nieoczywiste wydają się połączenia tych barw z pastelami, które krzyczą, że nie ma kolorów do siebie niepasujących. Charakterystyczne są geometryczne kształty i wzory, zarówno w meblach, jak i dekoracjach, które często przyjmują formy zabawne i nietypowe. Ten styl jednak nie należy do prostych, wymaga zmysłu artystycznego, pozwalającego na łączenie pozornie niepasujących do siebie elementów.

 

Czerp niekończące się inspiracje!

To jedynie kilka stylów wnętrzarskich, z których można czerpać garściami. Zachęcamy do bawienia się stylami i mieszania ich, jak tylko przypadnie nam do gustu. Z połączenia istniejących stylów możemy stworzyć swój własny, unikalny. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia! Jeżeli jeszcze nie wiesz jaki styl najlepiej z tobą współgra chętnie pomożemy! Naszą misją jest pomoc w stworzeniu przytulnego i spersonalizowanej przestrzeni, w której poczujesz się sobą. Nie czekaj i zgłoś się już dziś, a my staniemy na wysokości zadania!